Catering dietetyczny Poznań – zalety diety pudełkowej

dieta owocowa
Ograniczenie spożycia mięsa – benefity dla organizmu
17 grudnia 2019
Nie tylko dla chcących zrzucić zbędne kilogramy – sprawdź dla kogo jest catering dietetyczny!
10 marca 2020
Catering dietetyczny Poznań

Moda na przynoszenie do pracy pudełek z jedzeniem pojawiła się kilka lat temu, choć usługa cateringu funkcjonuje na rynku gastronomicznym od bardzo dawna. Wcześniej jednak catering kojarzono niemal wyłącznie z obsługą imprez okolicznościowych, czy też koniecznością dowożenia posiłków do szpitali, placówek edukacyjnych i korporacji. Catering dietetyczny Poznań to jednak zupełnie coś innego. W ramach usługi zamówienie na posiłki może złożyć jedna osoba. Każdego ranka dostawca zapuka do jej drzwi, wręczając pudełka z jedzeniem.

Dieta pudełkowa dla zapracowanych

Catering dietetyczny ma wiele zalet, a jedną z najczęściej wymienianych jest oszczędność czasu. Dobrze dobrana dieta pudełkowa całkowicie zaspokaja potrzeby żywieniowe dorosłego człowieka, a co za tym idzie, eliminuje konieczność uzupełniania lodówki. Osoba korzystająca z cateringu dietetycznego nie musi odwiedzać sklepów spożywczych, tracić czasu na wędrówki między półkami i stanie w kolejkach do kasy. Nie musi również zastanawiać się, co przygotować na obiad, ani jak obliczyć kaloryczność danej potrawy. Nie musi wreszcie gotować ani sprzątać po eksperymentach kulinarnych. Nie musi nawet zmywać naczyń, gdyż posiłki można spożyć bezpośrednio z higienicznych opakowań. Catering dietetyczny Poznań to wygodna dieta, która sprawia, że nie trzeba odwiedzać restauracji i czekać na realizację zamówienia. Tym samym klient firmy cateringowej oszczędza mnóstwo czasu, który może przeznaczyć na odpoczynek, realizację swoich pasji czy rodzinną aktywność.

Inne zalety cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa to rozwiązanie wygodne nie tylko ze względu na oszczędność czasu i realizację dostaw pod wskazany adres, ale także z powodu konsultacji dietetycznych. Klient firmy cateringowej ma prawo do bezpłatnych konsultacji z dietetykiem przez cały czas trwania zamówienia, co znacznie ułatwia walkę ze zbędnymi kilogramami. Osoba, która chce schudnąć, nie musi korzystać z poradni dietetycznej w swoim mieście. Konsultacje dietetyczne może odbyć drogą mailową lub telefonicznie. Dietetyk poprosi o podanie wymiarów i aktualnej masy ciała, zapyta o aktywność fizyczną, nawyki żywieniowe i przykładowy jadłospis. Zapyta również o kwestie zdrowotne, choroby przewlekłe, niekiedy również o zażywane leki. Na tej podstawie wskaże, która dieta pudełkowa będzie dla klienta najlepszym rozwiązaniem i dobierze odpowiednią kaloryczność.

Catering dietetyczny Poznań pozwala chudnąć w zdrowym, ale zadawalającym tempie. Ci, którzy chcieliby przyspieszyć proces chudnięcia, oprócz stosowania diety, powinni postawić na aktywność fizyczną i spożywanie dużych ilości wody niegazowanej.