Catering dietetyczny Warszawa a odchudzanie

Dieta na lato
Dieta na lato – co warto wiedzieć
7 lipca 2018
gotowe dania
Gotowe dania – czy warto
1 września 2018

Odchudzanie pod okiem specjalisty – catering dietetyczny Warszawa

Naprzemienne tycie i chudnięcie nie wpływa dobrze na samopoczucie, metabolizm czy wygląd skóry. Niestety wiele osób przez lata walczy z efektem jo-jo, który pojawia się niemal natychmiast po zakończeniu każdej, kolejnej diety. Na tym etapie w końcu zapada decyzja o konieczności skorzystania z pomocy dietetyka. Odchudzanie pod okiem specjalisty jest bezpieczne i motywujące. Do wyboru są konsultacje online z dietetykiem, poradnie dietetyczne stacjonarne oraz catering dietetyczny Warszawa, czyli firmy oferujące diety pudełkowe opracowane przez dietetyków.

Dlaczego „diety cud” są bez sensu?

Dieta cud to zwykle dieta o bardzo niskiej kaloryczności, znaleziona na przypadkowej stronie w internecie. Niestety, wciąż wiele osób daje się nabrać na tego typu obietnice i sięga po diety, które być może szybko przynoszą efekty, ale równie szybko powodują ich utratę. Poza tym do tego, by schudnąć, wcale nie potrzeba cudu. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Niestety przestrzeganie tych prostych zasad niektórym sprawia wiele trudności. Idą więc na łatwiznę i decydują się na rygorystyczną dietę cud, która wyrządza im szkodę. Wygłodniały organizm domaga się jedzenia i w efekcie dieta kończy się obżarstwem.

Zdrowe odżywianie - dieta pudełkowa

Pomoc dietetyka w walce z nadwagą i otyłością

Dietetyk jest osobą, która doskonale zna się na żywieniu. Warto wybierać dietetyków, którzy mają również wiedzę o chorobach metabolicznych oraz posiadają umiejętność motywowania, przemawiania do rozsądku, ale też słuchania i pocieszania. Dietetyk układa plan żywnościowy, który będzie skuteczny w przypadku danej osoby. Catering dietetyczny Warszawa również wcale nie musi zakładać, że dla każdego będzie dobra jedna i ta sama dieta. Należy jednak wybrać dobrą firmę cateringową, która zatrudnia dietetyka odbywającego konsultacje (przynajmniej telefoniczne) z klientami.

Dietetyk układa dietę dopiero wówczas, gdy pozna dotychczasową historię wagi oraz sposób żywienia danej osoby. Dobór kaloryczności odbywa się po wykonaniu pomiarów. Istotna jest nie tylko masa ciała, ale też wiedza na temat aktywności fizycznej, wieku, preferencji żywnościowych czy stanu zdrowia.

Catering dietetyczny Warszawa – dlaczego warto?

Catering dietetyczny Warszawa ma tę przewagę nad dietą od dietetyka, że oferuje gotowe posiłki o określonej kaloryczności. W poradni dietetycznej uzyskamy zaś jedynie rozpiskę – jadłospis na tydzień albo dwa. Posiłki zaś musimy przygotować samodzielnie, co wiąże się z koniecznością zrobienia zakupów, odważania poszczególnych składników i liczenia kalorii. Niekiedy trudno się zmusić do przygotowania posiłku zgodnego z rozpiską, podczas gdy w sklepie czai się wiele pokus. Natomiast w momencie, gdy posiłki dostarcza nam catering dietetyczny Warszawa, w ogóle nie musimy robić zakupów, zatem unikamy pokus, a jednocześnie oszczędzamy czas. Jemy zgodnie z zapotrzebowaniem, bo skoro posiłki są już przygotowane i płacimy za nie, to czujemy się zobligowani do ich spożycia.