Dieta 1000 kalorii

Dieta z dostawą Warszawa
Dieta z dostawą Warszawa
22 maja 2018
Lekkostrawne posiłki
Lekkostrawne posiłki – co jest ważne
3 lipca 2018
Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii – czy naprawdę odchudza?

 

Dieta 1000 kalorii ma wielu zwolenników, jednak z pewnością nie można powiedzieć, że jest dietą zdrową dla organizmu. Szczególnie, gdy stosujemy ją długo. Zdaniem wielu osób 1000 kalorii1000 kalorii to zdecydowane za mało, by organizm mógł sprawnie funkcjonować. Mimo to rok rocznie po tę dietę sięga wiele osób, ponieważ żadna inna nie pozwala im na zgubienie tak dużej ilości kilogramów w tak krótkim czasie.

Ile kalorii powinien zjadać dorosły człowiek?

Oczywiście nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie kaloryczne i inną przemianę materii. Ta ostatnia może być jeszcze spowolniona przez różne choroby, m.in. schorzenia tarczycy czy dolegliwości ze strony układu immunologicznego.
Przyjęło się uważać, że mężczyźni mają znacznie wyższe zapotrzebowanie kaloryczne niż kobiety. Jest w tym trochę prawdy, jednak z pewnością młoda kobieta pracująca fizycznie potrzebuje tych kalorii więcej niż obłożnie chory starszy mężczyzna. Zatem nasze zapotrzebowanie kaloryczne uzależniona jest od płci, wieku, aktywności fizycznej ale i masy ciała.
Chcąc schudnąć, powinniśmy zjadać mniej kalorii niż jesteśmy w stanie spożytkować. Jak to wyliczyć? Najlepiej korzystając z dostępnych w sieci kalkulatorów PPM (podstawowa przemiana materii) i CMP (całkowita przemiana materii). Dieta 1000 kalorii to w każdym przypadku mniej niż CPM, a zwykle także mniej niż PPM. Dietetycy mówią jednak, że nie powinno się aż tak drastycznie obcinać kalorii, gdyż można dorobić się niedoborów. Poza tym im bardziej restrykcyjna dieta, tym trudniej na niej wytrwać. Rośnie także ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Dieta 1000 kalorii – dlaczego tak popularna?

Dieta
Skoro lekarze ostrzegają przed dietą 1000 kalorii, to dlaczego jest ona tak popularna? Okazuje się nawet, ze niekiedy lekarze sami zalecają jej stosowanie, ale tylko w takich przypadkach, gdy pacjent musi schudnąć dużo i szybko, by przygotować się do ważnej operacji.
Dieta 1000 kalorii pozwala na znaczącą utratę kilogramów w stosunkowo krótkim czasie. Przestrzeganie jej zasad nie jest trudne, gdyż można jeść praktycznie wszystko, byle tylko mieścić się w dziennym limicie. To oczywiście nie do końca jest prawdą, gdyż przy tak niewielkiej ilości kalorii bardzo ważne jest to, by dbać o jakość pożywienia. Dlatego też warto skorzystać z jadłospisów ułożonych przed dietetyka albo zamówić dietę w firmie cateringowej, dzięki czemu liczenie kalorii nie będzie konieczne.
Dieta 1000 kalorii znajduje się w ofercie firmy cateringowej LightDiet, która prowadzi swoją działalność w większości dużych miast Polski. Firma oferuje smaczne i zdrowe posiłki, które umożliwią bezpieczne odchudzanie. Pamiętajmy jednak, by nie stosować tej diety zbyt długo, a po pewnym czasie rozpocząć stabilizację. W tym celu warto wykupić dietę 1200 kalorii, następnie 1500 – do momentu, aż dojdziemy do kaloryczności na poziomie naszego CPM.