Dieta a witaminy

Zawód dietetyk
Zawód dietetyk
2 listopada 2017
Dieta na dowóz Warszawa
Dieta na dowóz Warszawa
9 listopada 2017

Rygorystyczna dieta a witaminy i mikroelementy

Osoby, które chcą schudnąć, w pierwszej kolejności powinny poznać zasady zdrowego odżywiania i powolutku zacząć wprowadzać je w życie. Eliminowanie złych nawyków żywieniowych bywa niezwykle trudne, dlatego wielu zniechęca się już na początku diety. Często powodem zaprzestania stosowania zdrowej diety jest jej monotematyczność oraz zbyt mocno okrojone kalorie. Bardzo rygorystyczna dieta może wywołać złe samopoczucie, zawroty głowy, a także inne, poważne konsekwencje zdrowotne. Dieta a witaminy to bardzo istotna zależność. Zawsze, nawet będąc na diecie, powinniśmy dążyć do tego, by nasz organizm otrzymywał odpowiednie ilości węglowodanów, białek i tłuszczy. Oprócz tego witaminy i mikroelementy.

Czy rygorystyczna dieta może być zdrowa?

Czasem jest konieczna. Jeżeli ktoś musi w krótkim czasie schudnąć dużo, ponieważ przygotowuje się do poważniej operacji, a otyłość zagraża jego życiu, z konieczności decyduje się na bardzo rygorystyczną dietę. W mniej skrajnych przypadkach wskazane jest powolne chudnięcie i ubytek wagi wynoszący maksymalnie 1 kg tygodniowo. Oczywiście im tęższa osoba, tym szybciej będzie traciła zbędne kilogramy, przynajmniej na początku. Dietę należy dobierać indywidulanie do wieku, wagi, stanu zdrowia i stopnia aktywności ruchowej konkretnej osoby. Diety niskokaloryczne, szczególnie 1000-1400 kcal, mimo że układane z rozwagą, niekiedy wymagają dodatkowej suplementacji.

Dieta a witaminy w tabletkach

Dieta to sposób żywienia. Nie musi być odchudzająca, choć zwykle to właśnie z odchudzaniem się kojarzy. Osoby będące na diecie odchudzającej powinny spożywać zbilansowane posiłki. Niewielkie porcje, ale często. W jadłospisie powinny znaleźć się posiłki przygotowane ze wszystkich grup produktów spożywczych. Tylko taki sposób żywienia zagwarantuje, ze dieta a witaminy nie będą się wykluczać. Niekiedy jednak konieczna jest dodatkowa suplementacja. Preparaty zawierające witaminy i mikroelementy sprzedawane są w postaci tabletek do ssania, połykania czy musujących. Dodatkowe wsparcie w postaci suplementów pozwoli uchronić organizm przed niedoborami. Zanim jednak sięgniemy po dany preparat, pamiętajmy, by możliwość jego przyjmowania skonsultować z lekarzem albo farmaceutą.