Dieta antycellulitowa – kompleksowe rozwiązanie

jedzenie dla dziecka
Jedzenie dla dziecka – co jest ważne
17 września 2018
Zdrowie
Zdrowie
13 stycznia 2019
Dieta antycellulitowa

Czy dieta antycellulitowa jest potrzebna

Dieta antycellulitowa cateringCellulit popularnie nazywany pomarańczową skórką to zmora wielu kobiet. Nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii sprawia, że skóra traci jędrność i wygląda nieestetycznie. Tego typu zmiany pojawiają się najczęściej na udach, pośladkach, biodrach czy brzuchu lub ramionach. Cellulit ma oczywiście wiele rodzajów i jego powstawanie zależy także tak naprawdę od bardzo wielu czynników. Najczęstsze przyczyny cellulitu to między innymi: praca za biurkiem i ogólnie siedzący tryb życia, powiązana z takim trybem życia niedostateczna ilość ruchu, niewłaściwa dieta, noszenie zbyt obcisłych ubrań czy w końcu palenie papierosów.

Co ciekawe, w ostatnim czasie to właśnie dieta zaczęła zwracać uwagę osób, które zmagają się z cellulitem. Dieta antycellulitowa to nowy trend w tworzeniu jadłospisów. Jest to faktycznie ciekawe rozwiązanie pod warunkiem, że jest dobrane we właściwy sposób. Aby faktycznie taki wybór miał szansę pomóc nam w skutecznej walce z cellulitem warto zdawać sobie sprawę jak wygląda taka dieta antycellulitowa. Po pierwsze, dieta antycellulitowa w dużej mierze eliminuje takie szkodliwe substancje jak tłuszcze, sole, węglowodany proste czy różnego rodzaju wysoko przetworzone produkty. Po drugie, tego typu dieta bazuje przede wszystkim na chudym mięsie, produktach zbożowych bogatych w błonnik pokarmowy, a także mieszance zdrowych ziół i zielonej herbacie. Wszystkie te substancje pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn, zapobiegają gromadzeniu się wody w organizmie, a co za tym idzie zmniejszają szansę na rozwój cellulitu.

Kompleksowe podejście do walki z cellulitem

walka z celulitemSama dieta antycellulitowa tak naprawdę nic nie da jeśli nie połączymy jej ze świadomym podejściem do zdrowego trybu życia w ogóle. Będzie tutaj przede wszystkim chodziło o fakt, że jeśli nie wyeliminujemy niezdrowych nałogów takich jak palenie czy słabość do spożywania słonych przekąsek nie mamy w zasadzie szans na skuteczne pozbycie się cellulitu. W walce z cellulitem będzie przede wszystkim chodziło o to aby działać kompleksowo na różnych płaszczyznach – mowa tutaj o połączeniu diety antycellulitowej z właściwie dobraną aktywnością fizyczną, a także z ogólnie pojętym zdrowym trybem życia.

Oczywiście dieta antycellulitowa jest faktycznie dobrym początkiem. Ciekawym pomysłem będzie także z pewnością skorzystanie z gotowych rozwiązań, takich jak na przykład diety antycellulitowe przygotowywane przez firmy cateringowe. Taka dieta pudełkowa na co dzień, przygotowywana przez specjalistów z branży faktycznie może być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku osób, które jednak nie mają zbyt dużego doświadczenia lub wiedzy z zakresu żywienia.