Nie tylko dla chcących zrzucić zbędne kilogramy – sprawdź dla kogo jest catering dietetyczny!

Catering dietetyczny Poznań
Catering dietetyczny Poznań – zalety diety pudełkowej
18 lutego 2020
Catering dietetyczny
Catering dietetyczny – smaczne posiłki zawsze na czas
17 kwietnia 2020

W dość obiegowej opinii wygodna dieta pudełkowa kojarzy się często z postanowieniami osób (niezależnie czy to kobiet, czy to mężczyzn), które chcą schudnąć. Innymi słowy redukuje się ją do roli remedium na zbędne kilogramy całkowicie zapominać w jak wielu obszarach może okazać się niezwykle pomocna i użyteczna. W tym artykule przyjrzymy się kilku rodzajom „diet pudełkowych”, u podstaw, których legły określone potrzeby zamawiających. Jak się przekonamy „odchudzanie” to tylko jedna z kilku różnych strategii…

Oczywiście zakładamy, że osoby decydują się na catering dietetyczny ze względu na oszczędność czasu, brak możliwości przygotowywania posiłków, podejmują decyzję, że chcą zaufać specjalistom w tej dziedzinie licząc naturalnie na stabilne efekty diety w rozsądnym czasie oraz wysoką, najwyższą jakość otrzymywanych produktów.

  1. diety opracowywane ze względu na alergie (np. na białko) / nietolerancje pokarmowe (np. glutenu zawartego między innymi w pszenicy, a więc w typowym pieczywie, makaronach, mąkach…). Alergie i nietolerancje pokarmowe są bardzo powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Wzrasta także ich świadomość i diagnostyka. Składające się z odpowiednich składników diety pudełkowe to wyśmienita propozycja dla alergików / nietolerujących np. glutenu.
  2. diety ze względu na styl życia: wegetariańska / vegańska. Niezwykle zdrowe a dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu składników w zupełności wystarczające diety oparte przede wszystkim na warzywach i owocach, jak i produktach roślinnych to mocny trend w dzisiejszym cateringu dietetycznym.
  3. mówiliśmy na wstępie o osobach, które planują zrzucić zbędne kilogramy, ale przecież pokaźna ilość diet pudełkowych jest zamawiana przez osoby, które odwrotnie – oczekują tego, że zwiększą swoją wagę 🙂 Chodzi tu oczywiście o diety nastawione na rozbudowę masy mięśniowej, wybierane przez osoby aktywnie realizujące indywidualny plan treningowy.
  4. mamy więc osoby ćwiczące na siłowni, ale wspomnijmy też o sportowcach jako takich, czy osobach uprawiających określone dyscypliny, one również bardzo często decydują się na diety pudełkowe,
  5. osobami, które w szczególności dbają o swoją dietę są oczywiście także kobiety w ciąży i dla nich również istnieje szeroka propozycja rozmaitych diet pudełkowych, dostarczających optymalne ilości wartości odżywczych.

Jak więc widać popularne diety pudełkowe to coś o wiele więcej niż prosta recepta na szybkie schudnięcie:)