Dieta antycellulitowa

Słone przekąski
Słone przekąski – ryzyko
20 marca 2018
Optymalne żywienie – o co należy zadbać
5 maja 2018

Walka z cellulitem: suplementy, ćwiczenia, kosmetyki i dieta antycellulitowa

Cellulit jest zmorą współczesnych kobiet. Z jednej strony obserwujemy modę na bycie fit, z drugiej już młode dziewczęta skarżą się na cellulit i rozstępy. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że jemy byle co i mało się ruszamy. Współczesna młodzież ma nieograniczony dostęp do przetworzonego jedzenia, a jednocześnie wolny czas spędza przed komputerem. Jakie są tego efekty, każdy widzi. Walka z cellulitem zaczyna się dopiero wtedy, gdy problem zaczyna przeszkadzać. Wówczas wytacza się najcięższe działa, takie jak suplementy, masaże czy dieta antycellulitowa.

Cellulit – problem nie tylko estetyczny

Cellulit w zaawansowanym stadium może być przyczyną problemów ze zdrowiem. Powstające guzki bolą, blokują ujścia kanałów i wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.

Zresztą cellulit wygląda nieestetycznie w każdym stadium. Skóra się marszczy, trzęsie, wygląda jak skórka pomarańczy i taka też nazwa przyjęła się na określenie tej dolegliwości. Cellulit najczęściej dotyka kobiet, które mają kilka kilogramów za dużo, zwłaszcza w okolicach pośladów i ud. Niestety zdarza się też, że dotyka osoby szczupłe, które nie przykładają wielkiej wagi do jakości pożywienia ani aktywności fizycznej.

Walka z cellulitem. Co może pomóc?

Sposobów na pozbycie się cellulitu jest naprawdę wiele, choć nie wszystkie są równie skuteczne. Na liście dostępnych metod na pewno znajdują się: dieta antycellulitowa, ćwiczenia fizyczne, w tym siłowe, masaże, kosmetyki antycellulitowe i suplementy diety.

Aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu, albo przynajmniej zniwelowanie problemu. Wskazany jest ruch w każdej formie, choć szczególnie przydatne są ćwiczenia siłowe angażujące mięśnie nóg. Mile widziany jest także rower.

Dieta antycellulitowa i suplementy diety

Dieta antycellulitowa musi być wolna od potraw tłustych, ostrych, nadmiaru soli, czyli wszystkiego tego, co przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i odkładania tłuszczu. Ważne natomiast, by zawierała produkty usprawniające przemianę materii, bogate w błonnik pokarmowy. Dieta antycellulitowa (do wykupienia na stronie lightdiet.pl) może być stosowana wraz z suplementami diety. Ważne również, by w czasie walki z cellulitem pić duże ilości wody niegazowanej albo zielonej herbaty.

Masaże i kosmetyki antycellulitowe

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kosmetyków antycellulitowych, które na pomarańczową skórkę działają od zewnątrz. Warto zainwestować chociażby w oliwkę, która dobrze sprawdzi się w połączeniu z masażem bańką chińską. Warto również stosować naprzemienne masaże raz ciepłą, raz zimną wodą.