Słone przekąski – ryzyko

Niewłaściwe nawyki
Niewłaściwe nawyki – co warto wiedzieć
18 marca 2018
Dieta antycellulitowa
Dieta antycellulitowa
22 marca 2018

Nawyki żywieniowe

Nawyki definiują nasze życie i sprawiają, że jest ono w pewien sposób zorganizowane. Bez nawyków w zasadzie nie ma mowy o jakiekolwiek przewidywalności życia, która jednak jest przecież jego podstawą. Co ciekawe, dotyczy to wszystkich rodzajów nawyków, także nawyków żywieniowych. To przecież właśnie nawyki żywieniowe mają tak bardzo duży wpływ na to jak się czujemy, czy jesteśmy zdrowi i czy mamy dobre ogólne samopoczucie.

Niestety często zdarza się tak, że mamy złe lub po prostu niewłaściwe nawyki żywieniowe. Wystarczy tutaj pomyśleć o takich rzeczach jak: spożywanie posiłków o nieregularnych porach, spożywanie posiłków na stojąco a także o wielu innych nawykach w których spożywamy produkty, które są dla nas po prostu bardzo niezdrowe. Mowa tutaj o produktach, które jeśli spożywane w dużych ilościach mogą nam zaszkodzić, na przykład nadmiar produktów mlecznych to także nadmiar niezdrowych tłuszczów, ale także o produktach, które w ogóle nie powinny być spożywane takich jak słone przekąski, chipsy czy słodycze.

Słone przekąski

słone precleCo ciekawe, z wielu szkodliwych produktów to właśnie słone przekąski mogą się na dłuższą metę okazać niezwykle szkodliwe. Dlaczego, akurat słone przekąski niosą ze sobą takie ryzyko? Po pierwsze, wynika to z faktu, że słone przekąski inne niż chipsy wielu osobom wydają się po prostu bezpieczne. Wystarczy choćby wymienić wszechobecne słone paluszki. Wielu osobom wydają się one zdrowszą alternatywą do chipsów – jednak niestety wcale tak nie jest.  Słone paluszki jak wszystkie słone przekąski to wysoko przetworzone produkty, które są produkowane w bardzo niezdrowy sposób i które dodatkowo zawierają bardzo wiele szkodliwych substancji chemicznych. Nie należy także zapominać o szkodliwym wpływie soli.

Słone przekąski powinny zatem zostać bezwzględnie wyeliminowane  z naszego codziennego jadłospisu. Oczywiście, usunięcie słonych przekąsek z naszej codziennej diety z pewnością nie przyjdzie nam łatwo, ale warto spróbować. Już po kilku dniach przekonamy się jak bardzo negatywny wpływ miały tego typu przekąski na nasze samopoczucie. Dzięki wyeliminowaniu słonych przekąsek z naszego codziennego jadłospisu przekonamy się, że zyskamy zdrowie i lepsze samopoczucie.

Słone przekąski tylko wyglądają na bezpieczne – a tak naprawdę wcale nie są. Zmieńmy zatem swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe na lepsze już dzisiaj. Jeśli odrzucenie słonych przekąsek przychodzi nam z trudem starajmy się to robić stopniowo lub znajdźmy sobie dobre zastępstwo – może jakieś ulubione owoce?