Rady dla odchudzających się

Słodzik zamiast cukru
Słodzik zamiast cukru
2 grudnia 2017
Jedzenie na dowóz Warszawa
Jedzenie na dowóz Warszawa
12 grudnia 2017

O czym pamiętać na diecie? Rady dla odchudzających się

Wokół odchudzania wyrosło wiele mitów, które dietetycy starają się obalać. Niestety z różną skutecznością. Jednocześnie w sieci pełno jest portali poradnikowych, które przekazują sprawdzoną widzę na temat diet. Rady dla odchudzających się są bardzo pożądanym elementem terapii odchudzającej, ponieważ w wielu przypadkach nie wystarczy po prostu powiedzieć „jedz mniej”. Osoba na diecie powinna poznać zasady zdrowego żywienia oraz wiedzieć, jakich sytuacji może spodziewać się w trakcie odchudzania i czy są to procesy naturalne.

Rady dla odchudzających się:

  1. Podczas diety nie oczekuj takich samych spadków wagi

Tempo chudnięcia jest szybsze na początku diety, kiedy organizm pozbywa się nadmiaru wody i toksyn. Szybciej chudną też osoby, które mają znacznie więcej kilogramów do stracenia. Z biegiem czasu organizm przyzwyczaja się do nowego sposobu odżywiania i chudniemy wolniej. Zwykle najtrudniejsza jest końcówka diety. Oczywiście są osoby, u których występuje jednostajne tempo chudnięcia. Zaleca się jednak, by nie było ono szybsze niż maksymalnie kilogram na tydzień.

  1. Nie panikuj, jeśli zdarzy się zastój

Zastoje wagi w trakcie odchudzania są czymś naturalnym. Nie każdemu się zdarzają, ale jednak w wielu przypadkach mają miejsce. To trudny czas, bowiem bez widocznych efektów spada motywacja. Nie należy się jednak poddawać, bo konsekwencja i cierpliwość w kocu zostaną nagrodzone, a zastój pokonany.

  1. Nie pomijaj posiłków

To nie jest tak, że im mniej jesz, tym szybciej chudniesz. Przynajmniej nie do końca tak. Należy jeść mniej w sensie objętości posiłków, ale za to częściej. Nie należy jeść jednak mniej w taki sposób, że ograniczymy się do zaledwie dwóch posiłków w ciągu dnia. Jeśli te posiłki będą ogromne, a pewnie będą, bo wygłodzony organizm będzie się ich domagał, schudnąć będzie naprawdę trudno.

  1. Przyjmij, że dieta to nie chwilowy proces, a nowy sposób na życie

Rady dla odchudzających się mają różny kaliber, ale ta jest najważniejsza. Nie zakładaj, że schudniesz do konkretnego terminu, a potem wrócisz do dawnego stylu życia. Jeśli nie chcesz zniweczyć wielomiesięcznej pracy, nie możesz wrócić do starych nawyków żywieniowych, bo dopadnie Cię efekt jo-jo.