Catering dietetyczny – smaczne posiłki zawsze na czas

Nie tylko dla chcących zrzucić zbędne kilogramy – sprawdź dla kogo jest catering dietetyczny!
10 marca 2020
USG serca
Na czym polega badanie USG serca?
22 czerwca 2021
Catering dietetyczny

We wszelkiego rodzaju poradnikach żywieniowych możemy przeczytać, że jednym z czynników wpływających na tempo przemiany materii jest regularne odżywianie. Dietetycy rekomendują małe, ale częste posiłki zamiast dwóch czy trzech sycących dań w ciągu dnia. Niestety praktyka pokazuje, że niewiele osób rzeczywiście spożywa kolejne posiłki w odstępach trzygodzinnych, zwłaszcza, jeśli spędza ten czas w pracy lub na uczelni. Na zamiany w sposobie odżywiania nigdy nie jest za późno, a w ich wdrożeniu pomoże catering dietetyczny Lublin.

Dlaczego regularne odżywianie jest takie ważne?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę, że „mało i często” nie oznacza co chwilę. Tym sposobem co pół godziny moglibyśmy sięgać po jedno małe ciastko, a przecież nie o to chodzi. Posiłki powinny być niewielkie, ale zbilansowane, zdrowe. Należy po nie sięgać w odstępach wynoszących 2-3 godziny. Podjadanie między posiłkami nie jest wskazane, ale w razie napadu głosu można sięgnąć pod zdrową przekąskę, np. jabłko lub marchew.

Dzięki regularnemu odżywianiu nauczymy swój organizm w jakim czasie otrzyma nową porcję energii. Zbyt długie przerwy między posiłkami mogłyby spowodować, że organizm w obawie o wygłodzenie zacznie magazynować energię, zamiast ją trawić. Natomiast w sytuacji, gdy przerwy między posiłkami są zbyt krótkie, organizm nie zdąży przetrawić wszystkiego, co mu zaaplikowano. Optymalne są zatem przerwy 2-3 godzinne – jest to czas wystarczający na przetrawienie poprzedniego posiłku i zbyt krótki, by możliwe było wystąpienie napadu wilczego głodu.

Regularne odżywianie a catering dietetyczny Lublin

Catering Lublin to usługa, w ramach której klient każdego dnia otrzymuje pięć zdrowych i smacznych posiłków. Posiłki pakowane są w wygodne pudełka, dzięki czemu można je mieć zawsze pod ręką. Nie ma obaw o to, że po 2-3 godzinach od poprzedniego posiłku nie będziemy mięli co zjeść. Przeciwnie – w każdej chwili możemy otworzyć pudełko i delektować się pysznym jedzeniem. Nie ma potrzeby przekładania go na talerz czy podgrzewania w mikrofalówce, choć oczywiście można to zrobić, jeśli czas na to pozwala.

Catering dietetyczny Lublin ma jeszcze tę zaletę, że w pewien sposób nie pozwala na sięganie po niezdrowe jedzenie. Jeśli zapłaciliśmy za dietę pudełkową, nie będziemy sięgać po inne pożywienie, bo byłoby to marnowanie pieniędzy. Fit catering motywuje zatem do trzymania diety, dzięki czemu wielu osobom udaje się schudnąć.